FOTOQUELLE

CENTRUM WYDRUKÓW WIELKOFORMATOWYCH

wydruki

odbitki z mini labu

legitymacja

zdjęcia przez internet

 

gadzety

vhs

NARZĘDZIA

 

Poniżej zamieszczamy kilka darmowych i niezwykle użytecznych programów , które mogą się przydać każdemu użytkownikowi aparatu cyfrowego.
Aby pobrać program należy kliknąć w jego nazwę. Po pobraniu należy go zainstalować.

GIMP

GIMP jest to program służący do przetwarzania grafiki cyfrowej, a także zdjęć. Przy użyciu tego programu można tworzyć loga, grafiki a swoimi możliwościami dogania photoshopa. Posiada też możliwość pracy na warstwach i konwersji pliku na różne typy. 
www: http://www.gimp.org

JPEGCrops Najpopularniejszy na świecie darmowy program służący do przycinania obrazów JPEG bez rekompresji. Pozwoli Ci szybko i w bardzo prosty sposób przyciąć zdjęcia zapisane w formacie cyfrowym (4:3) do proporcji odbitek formatów tradycyjnych (3:2). Różnice pomiędzy formatami cyfrowymi i tradycyjnymi zostały szerko opisane w dziale Porady.
Program niezbędny dla osób zamawiających odbitki w formatach tradycyjnych (3:2) dla zdjęć wykonanych aparatem cyfrowym (4:3).
Program na licencji freeware.
Autor: Toke Eskildsen
www: http://ekot.dk/JPEGCrops/
 
  Infan View 

Bardzo szybka i zaawansowana w swych możliwościach przeglądarka graficzna.
Program na licencji freeware.
Autor: Adela i Damian Nawrath
www: http://www.irfanview.com/
 
  PhotoFiltre 6.0.2

Program przeznaczony do retuszu zdjęć. Jego możliwości są ogromne: znajdziemy tu narzędzia do wszystkiego - od zmiany rozmiaru zdjęcia, poprzez korekcje kolorów, po wyszukane filtry. Dodatkowo wszystkich tych funkcji możemy użyć także w trybie wsadowym, co pozwoli szybko obrobić dużą liczbę grafik.
Program na licencji freeware do użytku domowego.
Autor: Antonio Da Cruz
www: http://www.photofiltre.com/
 
  B-Works 1.0

Program, dzięki któremu nadamy naszym cyfrowym odbitkom styl retro i dodamy im kilkadziesiąt lat, a wszystko to za pomocą zmiany zdjęć w obrazki czarno-białe lub w kolorze sepii.
Program na licencji freeware.
Autor: MediaChance
www: http://www.mediachance.com/digicam/bworks.htm
 
  Free Digital Camera Enhancer

Uproszczona, darmowa wersja aplikacji DCE AutoEnhance. Umożliwia poprawę niedoskonałości wprowadzanych przez aparaty do fotografii cyfrowych, np. błędy spowodowane złym oświetleniem czy wprowadzonym przez matrycę szumem.
Program na licencji freeware.
Autor: MediaChance
www: http://www.mediachance.com/digicam/enhancer.htm
  CleanSkinFX 1.0

Aplikacja, która służy do usuwania niedoskonałości z twarzy postaci zarejestrowanych obiektywem aparatu cyfrowego. W klilku słowach: prosta aplikacja umożliwiająca retuszowanie zdjęć.
Program na licencji freeware.
Autor: MediaChance
www: http://www.mediachance.com/digicam/cleanskin.htm
 

 

 

 pfrrrr
 
wiktoria
wzk
fwabcakceptujemy platnosci own logo
 
 logoswiatobrazu